Küçük İşletme Kullanıcıları için Instagram'da Başarının Sırları

Instagram, günümüz işletmelerinin kullanabileceği en güçlü çevrimiçi pazarlama araçlarından biridir. Ancak, platformdan en iyi şekilde yararlanmak için işletme sahiplerinin düşünmesi gereken bir sürü yapılması gereken vardır. Belli miktarda bir takipçi topluluğu oluşturmanız, topluluğu geliştirmeniz ve sonunda kullanımınızı kâra dönüştürmeniz gerekir. Instagram'daki küçük işletme topluluğunun üyelerinden biraz yardım alarak bu hedeflere nasıl ulaşacağınızı öğrenin.

Instagram üzerinde büyük bir etki yaratmadan önce, bir takipçi kitlesi oluşturmanız gerekir. Peki profilinize nasıl daha fazla takipçi çekebilirsiniz?

Takipçi kazanmaya başladığınızda, Instagram'daki varlığınıza odaklanmanın zamanı geldi. Bu, gönderilerinizden başkalarının içeriğiyle etkileşiminize kadar her şeyi içerir.Bazı sosyal medya içerikleri yaygın ve basit gelebilir. Ancak kendi markanızın sesini ve tasarım öğelerini eklerseniz, gönderilerinizin öne çıkma olasılığı daha yüksek olabilir. Instagram oldukça görsel bir ağ olsa da, resim yazıları çok önemlidir. Daha spesifik olarak, çoğu durumda resim yazıları, özellikle yorumlar söz konusu olduğunda, sizi güncellemeyle ilgilenmeye teşvik edecektir; ve hepimiz biliyoruz ki sosyal medya başarısı ve etkileşim birbirinden ayrılamaz. Bu nedenle, fotoğraf içeriğiniz (yani ne kadar ilham verici, orijinal ve benzersiz olduğu) Instagram başarınız için en önemli şey olsa da, altyazılar ve tagler tartışmayı kışkırtır, bu yüzden onları asla küçümsemeyin.

Birçok sosyal medya platformu gibi Instagram da organik gönderilerin yanı sıra reklam da sunuyor. Görsel bir platform olduğundan, reklamlarınızın etkili olması için gerçekten öne çıkması gerekir. Bunu nasıl başarabilirsiniz? Pek çok harika reklam, tembel ve dikkatsiz hedefleme nedeniyle ters gitti. Reklamda en altta asılı olan meyve, reklamı satmak istediğiniz kişilere çekici kılmaktır.Bu, onları gerçekten görenler olmalarını gerektirir.Yaş, konum, dil ve müşteri verilerinde ve ilgi alanlarında çalışma gibi temel bilgileri unutmak, reklamlarda önemli noktalardır, ancak genellikle yenilikçi reklam öğesi arayışında geride kalırlar. Sonuç olarak, piyasadaki en yaratıcı reklamlar, sattığınız şeyi satın almayacak insanlara satamaz. Instagram reklamını “harika” yapan şeyin doğru bir cevabı yoktur. Bununla birlikte, göz alıcı ve yüksek dönüşüm sağlayan reklamların birkaç ortak noktası vardır. Çekirdek kitleleriyle konuşurlar, ürünü temiz, net ve çekici bir şekilde sergilerler ve son kullanıcıyı iyi hedeflerler.